Przemysław Śmiech – autor książek pisanychstołeczną nawijką”, godną słynnych felietonów Mistrza Wiecha. Mówi sam o sobie:

Przemysław Śmiech

„Urodziłem się w Elblągu, rodzice postanowili przenieść się na drugi koniec Polski – do Chełma, gdzie ukończyłem szkoły. Jak dorosłem, wylądowałem w samym środku

I jestem warszawiakiem już niemal ćwierć wieku. Mieszkałem w Stolicy w dziesięciu miejscach, zanim wreszcie w roku 2006 osiadłem na Grochowie. Tu, pod wpływem literatury Mistrza Wiecha i obserwacji życia sąsiedzkiego postanowiłem pisać, pisać stołeczną nawijką.

Z tego wzięła się moja pierwsza książka „Mowa z Grochowa” i zaproszenie do Stowarzyszenia „Gwara Warszawska”. Potem kolejne opowiadania drukowane na lamach „Stolicy”, liczne spotkania z warszawiakami na warsztatach gwarowych, na spotkaniach autorskich, na spacerach po naszym mieście, aż wreszcie przyszedł czas na „Na drugie nóżkie” – kolejny tom warsiawskich opowieści.

Heniek Małolepszy – właściwie – Maciej Mościcki, urodzony w 1962 r, w Szpitalu Praskim. Nauczyciel, bard szlagierów przedwojennej Warszawy. Jako Heniek Małolepszy debiutował publicznie wraz z założonym zespołem na XII Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych – Piotrków Trybunalski 2011 r. gdzie został docenio-ny prestiżową branżowo – nagrodę główna Jury.

Heniek Małolepszy

Śpiewa i gra akompaniament na banjo gitarowym. Występuje zwykle w małym składzie lub solowo, czasem z sesyjnym zespołem. Wykonuje repertuar salonowo – podwórkowy międzywojennej stolicy i okolic…

Muzycy z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej – znany zespól muzyczny, rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Zadebiutował na festiwalu Polskiego radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później ukazał się ich debiutancki album „Umówmy się na dziś” pyta, która w maju 2017 roku otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram roku.

Kolejnym majowym wyróżnieniem stała się nagroda „Wirtualne Gęśle” – internauci uznali, że jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016 r.

Muzycy swoim występem ubarwią pierwszy, czerwcowy odcinek spotkań.

Praska Ferajna” – grupa upowszechniająca wiedzę o architekturze, kulturze, sztuce, historii i tradycji, szczególnie prawobrzeżnej Warszawy w formie „spacerków”.

Jarosław Kaczorowski ps. „Spacerolog Praski” ur. 1967 – warszawski czynny, licencjonowany przewodnik miejski, specjalizujący się w Pradze i innych dzielnicach prawobrzeżnych (corocznie oprowadza prawie 100 wycieczek, licząc tylko te po prawobrzeżnej Warszawie.

Jarosław Kaczorowski

Od kilku lat osobiście organizuje kilkanaście spacerów artystycznych, połączonych z wizytami w pracowniach artystów na Pradze i Kamionku, prezentacjami ich twórczości, a także spacerów prezentujących murale i inne rodzaje street artu Starej Pragi, Nowej Pragi, Szmulowizny, Targówka, Grochowa i Kamionka, a także spacerowiczów po prawobrzeżnych galeriach sztuki.

Niezależny promotor wystaw w praskich galeriach, organizator kilku corocznych spacerów teatralnych po alternatywnych i mainstreramowych teatrach praskich.